Neli elamusmaratoni tõid rajale üle 1900 osaleja!

2018. aastal sai Eestimaa loodust nautida neljal kepikõnni- ja käimismaratonil. Noarootsi, Lahemaa ja Värska elamusmaratonile lisandus sel aastal neljas – Kõrvemaa elamusmaraton. Koos kõikide osalejatega koguti kokku üle 45 tuhande elamuskilomeetri ehk siis maakerale ring peale! Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja koostööpartnereid ning muidugi ka ilmataati, kes kostitas imeliste oludega ja puistas sekka mõne värskendava vihmasabina.

Elamusmaratonide korraldaja Kunnar Karu tunnistab, et hooaeg 2018 on jätnud uskumatu mulje: „Tuhanded emotsioonid, tuhanded hetked Eestimaa looduskaunites kohtades! See justkui läbilõige tuletab meelde, miks on Eestimaa kaunis ja väärt koht looduses liikumiseks. Tahaksin isiklikult tänada iga kõndijat, kelle sammud tõid üldkontole 45 tuhat läbitud kilomeetrit. Just need naeratavad näod, keda korraldajad rajal kohtavad, annavad meile motivatsiooni Elamusmaratonide läbiviimiseks – ja seda emotsiooni on nii palju, et me viime seda endaga kaasa ka raske nädalalõpu järel ning juba uuel nädalal on meil saapad jalas ja kaart käes ning liigume järjekordsel matkarajal. Soovin tänada ka kõiki korraldajaid, kes on maratone ette valmistades ja ellu viies läbinud sadu ja sadu kilomeetreid – ilma nende kilomeetriteta oleks jäänud ka need 45 tuhat läbimata ning sellest oleks äraütlemata kahju!“

Eesti suurimas kepikõnnimaratonide sarjas oli sel hooajal 1925 osalejat. Nendest sada inimest läbisid kõik neli täispikka elamusmaratoni! Kindlasti leidis igaüks endale sobiva väljakutse. Ja need, kes mitmel maratonil käinud, juba teavad, et igavaks ei kisu kindlasti. Iga distants on oma näoga ja pakub mõnusa läbilõike mitmekesisest Eestimaa loodusest.

Noarootsi elamusmaraton 10.06.2018, 440 osalejat
Noarootsi rajal sai nautida kauneid mereäärseid jalutushetki ja omanäolisi väikekülasid.
Üks video ütleb rohkem kui tuhat sõna!

Lahemaa elamusmaraton 8.07.2018, 567 osalejat
Lahemaa maratoni märksõnadeks on jõed ja joad, mille kallasradasid uudistada. Eesti vanima kepikõnnimaratoni (järjekorras juba 11.!) hitid on Joaveski ja Nõmmeveski joad, kuid alati leidub rajal ka uusi lõike.
Üks video ütleb rohkem kui tuhat sõna!

Värska elamusmaraton 5.08.2018, 401 osalejat
Värska ümbruse trumbiks on liivased männimetsad. Seekord sai kuivanud ojadest niisama üle kõndida – täiesti teised olud võrreldes ainulaadse 2017. aastaga, kui ojaületusel tuli kohati puusani vees sumbata! Sel aastal kostitas ilmataat kõndijaid küll mõne korraliku vihmavalanguga, kuid seda ainult raja mõnes osas, näiteks 7. toitlustuspunkt nautis lõpuni kuiva ümbrust.

Kõrvemaa elamusmaraton 19.08.2018, 517 osalejat
Esimest korda toimunud Kõrvemaa maraton on võrreldes teistega kindlasti mägisem, tõusu- ja langusmeetreid kogunes piirkonnale iseloomulike voorede vahel korralikult. Järvederikas Kõrvemaa maastikukaitseala pakkus igatahes emotsiooniderohke uue väljakutse. Ja seda ka meie kõige pisematele, kes esimese Kärumaratoni raames läbisid oma elu esimese maratoni. Kuigi emmed-issid lastega läbisid 10 km rada, andsid nad koos ligi 50 lapsevankriga kogu üritusele omamoodi aura. Tagasiside küsitluse tulemused Elamusmaratonide järgselt viisime läbi väikese tagasiside küsitluse. Täname kõiki, kes andsid oma panuse. Radade pikkus ja raskus. Kõik küsitlusele vastanud hindasid radade pikkust ja raskust sobilikuks. Ka 2019. aastal on igal üritusel kolm erineva pikkusega rada (42, 21 ja 10 km), mille hulgast saab valida endale sobiva. Eesmärk on endiselt pakkuda võimalikult häid ja huvitavaid radu, seepärast pole 21 km rada alati täpselt 21 km, kuna näiteks läbi võsa ei tahaks lõigata. Kuid vahetult enne üritust annab rajakaart alati täpse info.

Stardis/finišis toimuvaga jäid rahule 95% vastanutest, st nende arvates toimis kõik nii nagu peaks. Püüame stardi- ja finišiala korraldust uuel hooajal veelgi sujuvamaks muuta, kuigi suuri muudatusi plaanis ei ole. Rajal asuvate teeninduspunktidega jäid rahule 95% vastanutest. Neid hinnati suurepäraselt toimivateks, joogi- ja söögivalikut hinnati vabariigi parimaks. Tuleb vist tunnistada, et kiluleibu tuleb järgmisel aastal kahes punktis pakkuma hakata, mitte ainult ühes J 2019. aastal püüame kaasata rohkem abilisi raja esimestesse punktidesse, kus rahvast palju, et seal liikumine sujuvam oleks. Kodulehe registreerimissüsteem on hästi käima läinud ning rahvale meelepärane. Plaanis on 2019. aasta hooajaks süsteemi pisut täiendada, et see veelgi kasutajasõbralikum oleks. Kohtumiseni uuel hooajal – siis ootavad ees nii vanad head kui ka tuliuued rajad.

Elamusterohked väljakutsed kõigile!

kepikond

Related Posts