Kepikõnni juhendajate täiendkoolitus ja kohtunike koolitus

27. ja 28. aprillil toimus Tallinnas, Pirita Spordikeskuses kepikõnni juhendajate täiendkoolitus, mille üks osa oli ka rahvusvaheliste kepikõnni kohtunike koolitus.
Juhendajate koolituse esimese päeva viisid läbi Eesti Kepikõnni Liidu juhatuse liikmed Rene Meimer ja Eva Andreller. Rene tutvustas osalejatele olulisi organisatsioone, mis reguleerivad kepikõndi nii Eestis kui mujal maailmas ja kepikõnni õpetamist. Eva aga rääkis kepikõnnist kui koolihariduse ühest osast. Esimese koolituspäeva lõpus toimus ka praktiline õppus väljas Rene ja Eva juhendamisel.

Koolituse teine päev keskendus kepikõnni kohtunike koolitusele. Koolituse viis läbi Rahvusvahelise Kepikõnni Liidu (INWA) koolitaja Naohiro Takahashi. Naohiro käsitles koolituse käigus kõiki teemasid, mis on vajalikud kohtunikele, alates reeglitest ning lõpetades reaalse olukorra hindamisega.

Juheendajate täiendkoolitusel osales 8 inimest ning kohtunike koolitusel 11 inimest, kellest 2 olid naaberriigist (Venemaalt). Koolituse tulemusena on Eestis 9 ametlikku kepikõnni kohtunikku ning nende seas ka Rene Meimer, kes omab nüüd rahvusvahelist kepikõnni kohtuniku sertifikaati.

Kepikõnni kohtunike koolitus oli Eesti Kepikõnni Liidu jaoks äärmiselt oluline, sest 2019. aastal toimub Eestis esmakordselt INWA maailmakarika etapp. Maailmakarika etapi korraldamise eelduseks on ametlike kohtunike kaasamine võistlusel. Maailmakarika etapp korraldatakse koostöös MTÜ ELamusmaratonid-ga ning võistlus toimub üheskoos Eesti vanima elamusmaratoniga (12. Lahemaa kepikõnni- ja käimismaraton). Stardi- ja finišipaik asuvad Kolgaküla terviseradade keskuses. Rada kulgeb Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu.

Värsked kohtunikud saavad esimest korda oma oskusi rakendada aga juba 19. mail Eesti esimestel karikavõistlustel kepikõnnis. Eesti esimesed karikavõistlused toimuvad rahvusvahelise kepikõnni päeva raames Viimsis.
Võistluskeskus, start ja finiš asuvad Viimsi staadionil (Randvere tee 8). Võistelda saab 10-kilomeetrisel distantsil.


kepikond

Related Posts