Esimesed meistrivõistlused kepikõnnis

13. augustil toimusid Lahemaa rahvuspargis esimesed Eesti meistrivõistlused kepikõnnis. Eesti meistrid selgitati välja 10-kilomeetrisel distantsil. Võistlused viidi läbi 15. Lahemaa Elamusmaratoni raames ning rada kulges Kolgaküla terviseradadel, millel oli nii tõuse kui languseid.

Võistlusrajale suundus 27 võistlejat ning meistritiitleid jagati 4 vanuseklassis. 10km raja läbis kõige kiiremini Rainer Treilmann, kes tuli ühtlasi Eesti meistriks meeste vanuseklassis. Kõige osavõturohkemas seeniorite vanuseklassis tuli naistest meistriks Erika Juhansoo ja meestest Aleksei Tereštšenkov. Juunioride vanuseklassi parim oli Annaleen Ojaperv ning veteranide vanuseklassis viisid meistritiitlid koju Tiina Peep ja Andrus Treu.

Hea sportlik vorm ning pealehakkamine tõi võidu – kiireim mees Rainer Treilmann oli enne meistrivõistlusi käinud mõned korrad kepikõndi õppimas. Rainer tõi välja raja kohta: “…olid järsud tõusud ja langused ning kitsas rada puujuurikatega, kus hoogu pidi lükkama sambla ja taimede vahelt. See oli küll huvitavam, aga raske oli õiget tehnikat sellise raja peal hoida…”. Sellegi poolest kiidavad rajakohtunikud Raineri head tehnikat ja ausat võistlemist. Kuna Rainer on varasemalt tegelenud aktiivselt jooksmisega, siis tõi ta välja ka kepikõnni ja jooksu võrdluse: “Kepikõnni puhul huvitav tähelepanek veel, et pulss oli sama kõrge kui jooksus. Aga ei tundunud üldse, et oleks kõrge olnud. Näiteks juunis oli Narvas EMV poolmaratonis, kus minu keskmine pulss oli 184 Garmini pulsikella järgi, siis kepikõnnis 10 km oli see täpselt sama.”

Naiste meister Erika Juhasoo kiidab võistlusjärgselt raja reljeefi, mis esialgu tundus ka talle raske, kuid ei olnud ületamatu. Tõusude languste kohta jagas Erika muljeid: “… pigem oli see mõttes, et tehnika oleks õige ja ei hakkaks jooksusammu tegema”. 10-kilomeetrine distants tundus Erika jaoks täpselt paras ning Erika on valmis ka järgmisel aastal võistlusjoonele asuma.

Võistluse peakohtunikuks oli René Meimer.

Võistlustulemused on leitavad SIIT.

Eesti meistrivõistlused kepikõnnis 2023, medalistid

kepikond

Related Posts