Eesti vanim käimismaraton toimub juba 13. korda Lahemaal

Kutsume kõiki kepikõnni harrastajaid üheskoos Eesti vanimale käimismaratonile. Lahemaa Elamusmaratoni stardi- ja finišipaik asuvad Kolgaküla terviseradade keskuses. Rada kulgeb Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu. Rajaprofiil on vägagi mitmekesine – rajal on nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi. Radadele jäävad nii jõgede kallasrajad kui ka Nõmme- ja Joaveski joastikud.

Lahemaa Elamusmaratoni rada sobib suurepäraselt ka kepikõnni nautimiseks ning seetõttu on ka Eesti Kepikõnni Liidu toetusel osalustasu kõikidele kepikõndijatele 5 € võrra soodsam. Kõiki kepikõndijana registreerunuid ootab stardis ka erikujundusega stardinumber.

Lahemaa Elamusmaratonil ootavad 42 km, 21 km ja 10 km pikkused rajad. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratoni (21 km) rajal 3 ning 10 km rajal 2 punkti. Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktides joomiseks on vajalik kaasa võtta isiklik joogitops ning võimalik on ka joogipudeleid täita.

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga. Finišis ootab igat lõpetajat jahe vesi ning kõigile osalejatele pakutakse maitsvat suppi, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma!

Üritusele registreerimine ja lisainfo on leitav MTÜ Elamusmaratonid kodulehelt: https://www.elamusmaratonid.ee/elamusmaratonid-2021/13-lahemaa-elamusmaraton.
Rajakaart
Videokokkuvõte 12. Lahemaa Elamusmaratonist

kepikond

Related Posts