11. hooajal toimub rekordarv elamusretki ja elamusmaratone

Elamusretkede järjekorras 11. hooaeg on juba mõnusa hoo sisse saanud, hooaja esimene talvine räätsaretk Palmses on juba selja taha jäänud. Nüüd on aga aeg visata pilk peale ettevõtmistele, mis hooaja jooksul ees ootamas. Kokku saab 2019. aasta jooksul meiega Eestimaa imelist loodust nautida koguni 10 elamusretkel + 5 elamusmaratonil.

Talvistest räätsaretkedest on ees ootamas märtsikuine Soomaa elamusretk, kuid enne veel traditsiooniline vabariigi aastapäeva sini-must-valge eriretk. Sel korral suundume uhket 101. Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistama Endla looduskaitsealale. Mis oleks veel parem viis pidustusteks kui nautida oma kodumaa loodust ülimaitsvate kiluleibadega kaaslasteks teised trikoloorivärvidesse riietunud retkelised. 

Kahe kevadise retke käigus satume täiesti erinevatesse Eesti otsadesse – aprillikuine Misso elamusretk saab toimuma Võrumaal täitsa riigipiiri läheduses, mais aga teeme põhjalikult tutvust pisikese, kuid looduse mitmekesisusest tulvil Osmussaarega

Suveperioodiks antakseteatepulk üle kepikõnni- ja käimismaratonidele, juba tuttavad Noarootsi, Lahemaa, Värska ja eelmisest aastast ka Kõrvemaa maratonirajad ootavad ikka ja jälle aktiivseid osalejaid. Ei jää tulemata ka pere pisemate osalejate hulgas populaarne Kärumaraton. Elamusmaratonide hooajale anname esmakordselt avapaugu sel aastal juba maikuus1. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaratonil. Alutagusel kõnnime uuenduslikult vaid 10 ja 21 km distantsil õhtupimeduses pealampidega – et elamused oleksid uued ja huvitavad! 

Sügiseste elamusretkede käigus satume septembris üle vaatama salapäraseid Pakri saari. Oktoobris esmakordselt toimuval räätsaretkedel vaatame üle Sämi maastikukaitseala ning novembris läheme õhtusel Keila-Joa elamusretkel pealampidega piiluma Keila jões kudevaid suuri kalu.

Hooajale tõmbame pidulikult joone alla Viitna elamusretkel, selleks ajaks on loodetavasti ka ilmataat maa esimese lumekihiga katnud. Ja enne aasta lõppu veel viimane uuendus – peale pikki jõulupühi saab Eesti kirdeosas Narva-Jõesuus toimuma jõuluretk, kus puhkusejärgselt veedame ühe mõnusa aktiivse päeva. 

Elamusretkedele ootame kõiki, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.  

Kohtumiseni juba imelises Eestimaa looduses!

kepikond

Related Posts