Elamusretkede Vabariigi aastapäeva eriretk viib osalejad Harjumaale Paunküla looduskaitsealale ja sealsetele matkaradadele. Paljud teavad Paunküla veehoidlat Tallinn-Tartu maantee ääres, aga mis jääb veehoidlast teisele poole teed on enamikul teadmata. Just seda teist poolt me avastama lähemegi.

NB! Seoses Eesti Vabariigi aastapäevaga on retkel värvikoodiks sini-must-valge. Kes võtab kaasa lipu, kes aga paneb ennast riidesse vastavalt värvikombinatsioonile – oodatud on kõik, mis sobib temaatikaga.

Nii nagu eelmisel aastal – nii ka sel korral! Kõige sini-must-valgem ja lahedam kostüüm saab väärikalt premeeritud. Eelmise aasta sini-must-valgete sipsikute vastu ei saanud keegi.

Retkel jalutatakse mitmekesisel matkarajal, uudistatakse kohalikke järvi ja nende ümbrust. Piilutakse ka kohalikku väikest raba ning võetakse ette nii mõnigi tõus kui laskumine, mis matkarajale  peidetud on. Orienteeruvalt viibitakse loodust nautides ja elamusi kogudes matkal 4 tundi, millega läbitakse vastavalt lume- ja ilmaoludele 10-15 km.

Rajale on valmis pandud ka kaks peatuspunkti kuuma tee ja Põltsamaa glögiga ning aastapäeva puhul ei kao kuhugi ka Kalevi kommid ja vabariigi parimad kiluleivad. Tagasi jõudes ootab kõiki tublisid matkalisi kehakinnituseks soe supp, pirukas ning aurav tee.

Rohkem informatsiooni retke ja registreerimise kohta leiad SIIT.

 

kepikond

Related Posts