Koolitused

Järgmine uute juhendajate koolitus toimub 2015. aasta sügisel ning juhendajate täiendseminar toimub aprillis 2015. Täpsemad kuupäevad ja sisu koostamisel.

[wysija_form id=”1″]

Eesti Kepikõnni Liit korraldas Valgamaal Tõrvas kahepäevase juhendajate koolituse. Selle sisu ja maht vastas EOK treenerikutse erialakoolituse nõuetele ning kõigil eksami sooritanutel on võimalus edaspidi ka vastav kutse taotleda. Üllatav oli see, et vaatamata hilissügisesele aastaajale ja rasketele teeoludele oli osalejaid kokku tulnud eestimaa eri paigust .Koolitusel osalesid erinevates valdkondades tegutsevad inimesed, nt. kehalise kasvatuse õpetaja, endine tuntud suusataja Ene Aigro, Otepää politseitöötaja ja endine laskesuustaja Jelena Vśivtseva, aga rõõmustavalt palju oli osavõtjaid ka maakondade ja linnavalitsuse tõõtajate hulgast, nt. Tiina Neumann Tõrva Linnavalitsusest, Rein Leppik Valgamaa Spordiliidust, Kaja Sviridova Tapa Päevakeskusest. Erilist äramärkimist väärib 75 aastane jooksuveteran Väino Vaha, kes ei pidanud paljuks kohale sõita Saaremaalt.

Teooria loengute vahel sai väljas õpitud praktiliselt õiget tehnikat ning läbitud 7,5 km matkarada tõeliselt vahelduval maastikul. Varustust tutvustasid kodumaiseid käimiskeppe tootva firma „Iluum“ esindajad Terje ja Heiki Muuli ning jalanõusid ja riietusA ja T Sport esindaja.

Tundus, et koolitus läks väga õigesse suunda, sest kohalikud Tõrva entusiastid kuulutasid juba välja, et detsembrikuu on käimistundide kuu, kus iga kolmapäeva õhtuti on võimalik õppida ka kepikõndi.